Podsumowanie BEZPŁATNYCH form wsparcia realizowanych przez Centrum Kompetencji Zawodowych przy ZST „FABLOK” w Chrzanowie

2024-06-12

Uczniowie uczęszczający do ZST „FABLOK” w Chrzanowie, ZS w Libiążu i ZSTU w Trzebini w roku szkolnym 2023/2024 skorzystali z następujących form wsparcia w ramach trwałości projektu pn. „Poprawa edukacji zawodowej w PCE w Chrzanowie i ZS w Libiążu poprzez rozwój CKZ i oferty kształcenia zawodowego”:

KURSY KWALIFIKACYJNE:

•         kurs spawania metodą MIG, MAG, TIG (po 6 os.),
  •         kurs SEP (9 os.),
  •         kurs operatora wózka jezdniowego podnośnikowego z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (10 os.),
  •         kurs operatora koparkoładowarek (10 os.),
  •         kurs prawa jazdy kat. B (15 os.).

KURSY UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH:

•         kurs obsługi programu systemu Solid Edge pod drukarkę 3D (5 os.),
  •         kurs obsługi programu systemu Solid Edge (5 os.),
  •         kurs operatora obrabiarek CNC (6 os.),
  •         kurs z zakresu maszynowej obróbki skrawaniem (tokarz) (6 os.),
  •         kurs obsługi programu AutoCAD (5 os.),
  •         kurs programowania sterowników PLC z zastosowaniem w układach sterowania (5 os.).

KURSY JĘZYKOWE I MATEMATYCZNE:

•         język angielski zawodowy (5 os.),
  •         matematyka w technice (w tym zastosowanie metod matematycznych w przedmiotach zawodowych) (10 os).

INNE:

•         wyjazd zawodoznawczy do firmy PLAST-MET Automotive Systems Spółka z o.o. w Olkuszu (28 os.),
  •         szkolenie „Mój pierwszy biznes” (6 os.),
  •         stypendium za wyniki w nauce z przedmiotów zawodowych dla 13 uczestników,
  •         staże płatne dla 37 uczniów u pracodawców w miesiącu lipiec/sierpień.

Wszystkie formy wsparcia realizowane przez Centrum Kompetencji Zawodowych przy ZST „FABLOK” w Chrzanowie finansowane są z budżetu Powiatu Chrzanowskiego.