POLSKA JEROZOLIMA - KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

2024-10-04

To wyjątkowe miejsce, ze względu na swoje walory przyrodnicze i kulturowe, zostało 1 grudnia 1999 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wycieczka klas IV a i IV b na dróżki kalwaryjskie była wyjątkową okazją do poznania miejsca o dużym znaczeniu historycznym i kulturowym. Pod opieką Pani Iwony Waśko-Zawadzkiej i Pani Ewy Saługi, uczniowie mieli okazję zwiedzać Kalwarię Zebrzydowską – zespół ścieżek i kaplic założony na początku XVII wieku przez Mikołaja Zebrzydowskiego.
Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję spacerować malowniczymi dróżkami, podziwiając zabytkowe kaplice i piękno otaczającej przyrody. Następnie, pod opieką pań, grupa odwiedziła Lanckoronę – urokliwe miasteczko z zabytkową drewnianą zabudową, znane z artystycznej atmosfery i pięknych widoków na Beskidy. Miejscowość ta, o spokojnym i historycznym charakterze, była idealnym miejscem na zakończenie pełnej wrażeń wycieczki.